Salvesti privaattsooni seadistamine

Privaatsustsoonid on kujutise vabalt seadistatavad alad, mida ei jälgita. 
Privaatsustsoonis asuvat kujutise osa katab elektrooniline mask. Tavaliselt on mask ristkülikukujuline ja püsib rangelt määratud kohas, mõnikord on mask läbipaistev. Mask võib olla ka mõni muu hulktahukas.

 

Erinevad kaamerad pakuvad erinevaid maskide seadistusvõimalusi. Tavaliselt on võimalik seadistada 4 kuni 24 privaatsusmaski. Keerukamad kaamerad pakuvad võimalust määrata isegi rohkem privaatsustsoone.

 

Joonis 1. Privaatsustsooni (maski) seadistamine Hikvisioni IP-kaameras.

 

Privaatsustsoonid on saadaval mitte ainult staatilistele kaameratele, mille puhul jälgitav ala ei muutu aja jooksul, vaid ka SpeedDome kaameratele. Sellisel juhul on vaja keerukamat privaatsusmaski algoritmi. Peamine erinevus seisneb selles, et kaamera pööramisel muutub tsooni asukoht kujutise suhtes (et kaetud oleks kujutisel sama ala) ja suumimisel muutub maski suurus (maski skaleerimine).

 

Maski kuju, suuruse ja asukoha täpne juhtimine kaamera seadistamisel sõltub jälgitavast alast. Seadistatava privaatsustsooni abil on võimalik kujutist salvestada, kuid samal ajal ka kaitsta kolmandate poolte privaatsust. Kaameraid ei tohi paigaldada piirkondadesse, kus töötajad või kliendid võivad õigustatult eeldada privaatsust, näiteks riietusruumid, tualetid ja nõupidamisruumid.

 

Joonis 2. Kuvatõmmise näidis, kus kujutatakse siseruumide privaatsustsoone (maske) – kokku 4 maski

Joonis 3. Kuvatõmmise näidis, kus kujutatakse välitingimuste privaatsustsoone (maske)

 

Privaatsusmaskimine on kaasaegsete kaamerate üks põhifunktsioone ja see võib osutuda juriidiliselt vajalikuks, kui kaamera vaatevälja jääb avalik ala või mõni muu piiranguga ala.